"Kimyasalların İnsan Sağlığına Etkileri" ve "Organik Tarım ve Sertifikasyon" Konulu Seminerlerimiz Düzenlendi

Yazdır

      Arsin Ziraat Odası Başkanlığı tarafından, Arsin Belediyesi Toplantı Salonunda Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Arsin Ziraat Odası Başkanlığı tarafından uygulanan TR0703.01-02/26 Referans Numaralı “Arsin İlçesinde Modern Tarım Tekniklerinin Uygulanması” konulu projenin “Kimyasalların İnsan Sağlığı Üzerine Etkileri” ve “Organik Tarım ve Sertifikasyon” konulu eğitim seminerleri düzenlendi.  

alt

      Seminerlere Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Arsin Ziraat Odası Başkanı Hasan Kozoğlu, Arsin Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Tarım Müdürlüğü Yetkilileri, Köy Muhtarları,  Proje kapsamında eğitim alan kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

      Ziraat Odası Başkanı Hasan Kozoğlu, seminere katılan kursiyer ve vatandaşlara proje hakkında bilgiler verdi.

      Kimyasalların İnsan sağlığı üzerine etkilerini anlatan Veteriner Hekim Tamer Özdemir, temizlik ürünlerinden, yiyecek ve içeceklere varıncaya dek tükettiğimiz çeşitli ürünlere katılan E kodlu katkı maddeleri ve çeşitli kimyasal maddeler, çevre kirliliği, kimyasalların insan fizyolojisi üzerindeki etkileri hakkında geniş bilgiler verdi.

      Organik Tarım ve Sertifikasyon Konusu Ziraat Mühendisi Emre Oktar tarafından anlatıldı. Oktar organik tarım, organik tarımın genel kuralları ve ilkeleri, organik tarımın avantaj ve dezavantajları ile sertifikasyon gibi çeşitli konularda geniş bilgiler vererek, ev yapımı olarak kullanılabilecek tarımsal karışımlar hakkında da önemli detaylar aktardı.

Bilgi

  • Türkiye ve AB Sivil Toplum Diyaloğu-II Projesi T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülmekte ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir.
  • Bu projenin sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimidir.
  • Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır.
  • Sayfanın içeriğinden Arsin Ziraat Odası Başkanlığı sorumlu olup Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.